*
*
*
*
*
*
*
I malé zvířátko dokáže životu dát  obrovský smysl
Základní Lunkarya genetika

Toto je průvodce který by měl pomoci vysvětlit proč peruvian jsou schopni vyjít z Lunkarya páření. Genetika je náhodný pochod od přírody, a toto pomáhá k porozumění procesu

· každý rodič nese dvě kopie genu.Toto buď je v heterozygotních formě (2 jiných projevech genu, která jsou ' druhy ' genů, e.g.Lulu) či homozygotní forma (2 projevy genu které jsou stejné LuLu, z toho důvodu ' čistá plozená e.g. je Dobrá)

· pravdivost čistého chovu. Morče může být čistě splozeno - ale to není ve skutečnosti ryzí chov. Pravdivé zařazení kategorizování dělají ti kteří chtěji dosáhnout toho správného typu..
otázka teda zní zda , mít homozygotní či heterozygotní gen pro Lunkarya

*
Tak jaký je výsledek z 2 čistý plozený, správný jedinec Lunkarya:

geny LuLu jedince 1 a geny LuLu jedince 2 je to nejlepší spojení


jedinci splození z těchto jedinců budou nejvhodnější pro chov Lunkarya
-homozygotní jedinci

= každé potomstvo bude čistý Lunkarya, schopný pravdivého chovu. Bude homozygotní pro Lunkarya gen.jedinec Peru s genem lulu se spáří s jedincem Lunkarya s genem LuLu

= každé potomstvo bude heterozygotní pro Lunkarya gen. Tak se ukáže na srsti, prstencích jejich formacích ale drsnosti není zjevná. Je nepravděpodobné aby aby zrušil licousy či osrstění v obličeji..Lunkarya z tohoto spojení nebude čistá a šance na kvalitní chov se bude tím snižovat.
gen vznikne u heterozygotního jedince Lulu


*
Tak jestli my nyní zkřížíme tyto 2 potomstva společně, co se stane?
jedinec s genem Lulu se spojí s jedincem s genem LuLu(čistá Lunka)
tzn. heterozygot Lulu spojen s homozygotem LuLu


= 50% šance na to, být homozygotní (čistý Lunkarya). Ale 50% šance na to, být heterozygot.mimi

v každém případě docílíme mimin neboli jedincu jak heterozygotních tak homozygotních.Pro chov je vždy nej mít jedince homozygotní.

při spojení gen jedinců Lulu a Lulu

= teď se zadaří dosáhnout LuLu ! Tak gen Ľ je homozygotní (čistá forma), ˝ heterozygot Ľ čistý Peru L plus L v tomto případě vzniká Lunkarya gen..

z webu Lunkarya UK
*

Celkově shrnuto toto platí v chovu kde chovatel pečlivě vede chov a vlastně i genetické informace.Což vede málokdo.proto je čistě na nás a odhadech a dohadech co se v potomstvu ukáže.
Linie Lunkaryí mají stále velmi moc Peruánců a lunkáryí kteří nesou heterozygotní geny.Poznáme to hlavně v procentu Lunkáryí které se narodí.

Proto je třeba se zaměřit na co nejčistší chovy.
Pokud už máme Peru jedince je nejlepší aby měli ve svých liniích Lunkarye,tím je zvětšení pravděpodobnosti mít větší počet narozených Lunkarya jedinců.Tyto jedince jak jinak zase spojit jen s Lunkárya jedinci.

Selektivně vybíráme jedince podle jejich kvalit a pravděpodobnosti.Dopředu je třeba již uvažovat nad výběrem správných partnerů.

Chov jakýkoli je hlavně o trpělivosti,času a preciznosti.Cesta je to dlouhá ale při jasném cíli každý může dosáhnout dobrých chovatelských výsledků.
Zvlášní pocit být pozorován korálově černýma očkama , v koutcích jakoby náznak úsměvu
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one