*
*
*
*
*
*
*
I malé zvířátko dokáže životu dát  obrovský smysl

Neuznaná zbarvení

U nás neuznané barvičky a typy zbarvení info a foto z mezinárodních webů
Solid-Karamel
Barva srsti je v barvě teplého karamelu oči jsou rubínové.
Zbarvení Harlekýn
HARLEKÝN

Základní znaky: Polovina černá, polovina crém, dělí se směrem dolů ke tváři,rozděluje v jejím středu.(harlekýni jsou bicolorní,dokonce mohou být i tricolorní ovšem zatím je jich málo)Sporné je zbarvení protože některý stát dává možnost různých barev a některý pouze černo crémovou.)

Tělo: Distribuce tří barev na každé straně; barvy by měly být vyvážené , černá a žlutá a černo/žlutá směs. vrchol přímky a pod; kousky jsou jednotné velikosti. Zbarvení vytváří prokvetlé proužky pokud možno co nejrovnoměji prokvetlé a symetrické ve svislé linii.Zbarvení Straka/Magpie

žádoucí je hlava ve zbarvení polovina černá a polovina

bílá; rozdělené smerem dolů ke středu tvářeTĚLO

Distribuce tří barev na každé straně;

rovnající se rovnováha černobílý a

černá/bílá směs. vrchol přímky a

pod; kousky jednotné velikosti .
Zbarvení může být velmi různé od jakoby skvrn-ploch až po jakoby nepravidelné páskování s příměsí ve stylu jedné poloviny těla.protejší polovina má pásky či skvrny vždy v opačné barvě.


Pozn:Chtěla bych poukázat že chovatelé si velmi často pletou barvy Magpie/straka s barvou Harlekýn rozdíl mezi těmito dvěma barvama je především ve stylu rozložení barev. Herlekýn má barvy na těle rovnoměrně proložené kdežto straka jak název napovídá je má spíše jakoby rozhozené až asymetrické.Ovšem protipól barvy by měl být vždy opačný.Tedy když si představíme pomyslnou přímku která rozdělí tělo na dvě podélné poloviny.Páskované-Belt
Hladkosrsté morče s pásem bílého obklíčení těla jen za ramenem a bílými předními nohami .
Základní barva těla je různá ale pás je vždy v bílé barvě.Nizozemský -Dutch
morčata mají barevné plochy, obecně v oblasti lící a zad, s bílým mezi těmato plochama. Vzor je v podstatě stejný jak u Holanďských králíků


Čtyřbarevné morče

Toto zbarvení se také začíná objevovat.Tři barvy by měly být pravidelně rozložené,ve stylu patchwork a čtvrtá barva je méně zastoupena a jakoby ohraničuje barevné plochy.
Harlekýn

Harlekýn

Magpie

Magpie

Magpie
Magpie

Magpie

Belted

Belted

Dutch

Dutch

Dutch

Dutch

Zbarvení-Chinčila
Morče s dlouhý tickingem aguti-barva je rovnoměrná všude po těle s výjimkou bílých či smetanových oblastí které musí být jasně ohraničené a zřetelné. Tyto jsou omezené na oko- kruhy, chřípí, čelisti, hruď a břicho. Břicho by mělo být široké(břišní pruh) a viditelné když morče je viděné ze strany, ale ne nerovnoměrná linka či promíchaná linka ,nebo prokvetení v bocích. Chinchilla má světlou základní barvu než normální Agouti, měla by být tak světlá jak je to je možné, bez ztráty požadovaného šedého pigmentu na kůži, uších a lemech očí Příliš tmavý odstín srsti na těle je chyba.

Přístupné barvy jsou:

* Bílý/šedý činčila
* Bílá/béžový činčila - i
* Smetanový/šedý činčila í
* Smetanová/béžový činčila -

info a foto z British Cavy Council
Chinčila

Chinčila

Tmavý sobol(tmavá sable)

Dark Sable je tmavá sépie barevně stínované morče.Barva hlavy, je velmi tmavá sépie (téměř černá), začne od nosu zahrnující hlavu, přední packy a pokračuje přímo dolů k zadní část morčete Tato barva se rozšiřuje dolů ke stranám morčete a na těle jakoby světlá .Bříško může tvořít světlejší pruh v barvě sépie. Barva očí má být tmavý rubín.

Je důležité , že stínování a maska jsou jasně viditelné pro toto zbarvení k hodnocení posuzovatele.Mladé morče má jednolité zbarvení tmavé sépie, stínování(zesvětlení )není í ještě vyvinuto, proto by nemělo být vystavováno.Chocolate Sable je barevná varianta Dark Sable. Tato barva je stejně stínovaná jako Dark Sable kde barva začíná z temné barvy čokolády ( masky) k stínování v barvě čokolády až po barvu čokoládového mléka(světlé kakao) na břichu .


info a foto British Cavy Council
Dark Sable

Dark Sable

Fox-Sable
Barevné stínování je stejné jako o Sable, s bílým břichem, oční kruhy, nos se znaky stejnými jako u zbarvení Fox.


info a foto British Cavy Council
Fox sable

Fox sable

Zvlášní pocit být pozorován korálově černýma očkama , v koutcích jakoby náznak úsměvu
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one